Latviski
in English
по-русски

Olimpiādes formāts

Latvijas Olimpiāde Lingvistikā notiek katru mācību gadu un sastāv no divām kārtām. Pirmā kārta ir atvērta visiem, neatkarībā no vecuma un sekmēm skolā. Dalībnieki, kuri uzrāda labākos rezultātus pirmajā kārtā tiek uzaicināti uz otro, kurā tiek noskaidroti uzvarētāji un atlasīti 4 cilvēki, kuri pārstāves Latviju Starptautiskajā Olimpiādē (IOL).

Latvijas olimpiādes uzdevumu komplekts parasti (bet ne vienmēr) sastāv no 5 uzdevumiem, kuru risināšanai ir paredzētas 5 stundas. Tas ir būtiski vieglāks, nekā Starptautiskajā Olimpiādē, bet ir sastādīts ar nolūku, lai tikai 1-2 dalībnieki saņemtu punktu skaitu tuvu maksimālajam. Parasti otrā kārta ir grūtāka par pirmo.

Risinājumu vērtēšanā ir izmantots tāds pats pamatprincips kā starptautiskajā olimpiādē: tiek vērtētas ne tikai atbildes, bet viss risinājums; pat pilnīgi pareizas atbildes bez skaidrojumiem saņem zemu vērtējumu. Dalībniekam ir jāatrod likumsakarības un jāizprot uzdevumā ilustrētās parādības, noformulējot savus novērojumus rakstiskā veidā.

Pēdējos gados Latvija veiksmīgi piedalās Starptautiskajā Olimpiāde. Sarakstu ar Latvijas dalībnieku saņemtajām medaļām un citām godalgām var apskatīt arī IOL mājaslapā.

Ja jums ir kādi jautājumi par olimpiādi, organizatori būs priecīgi jums atbildēt (sk. sadaļu KONTAKTI).